نتایج جستجو برای عبارت :

مراتب عقل

حضرت موسی ابن جعفر با هشام
گفته اند اسرار و آمد در بهار*
این مراتب آخر عقل است و دین
عقل را باشد مراتب بیشمار
راحتی از عقل می آید به بار
عاقلان را نیست آزاری به کار
مرکز خیرند و شوق و دلخوشی
لطفشان بر خلق میگردد نثار
مثل خورشیدند ، گرم و پر ثمر
داده از جان برهمه خورشیدوار
مستمندان بهره مند از نورشان
بوده بر لطف خدا امّیدوار
کم سخن هستند و آرام و متین
در سکوت هستند پند روزگار
هرچه نیکی کرده باشند کوچک است
خوبی از مردم براشان ماندگار
دیگران را دی
بخش چهارم: مراتب فهم قرآن
با توجه به آنچه در صفحات پیشین پیرامون ظاهر و باطن قرآن و مراد از باطن گفته شده به خوبی روشن می شود که باطن قرآن ذو مراتب بوده و دارای درجات بسیار مختلفی است و بنابر هر دو نظریه موجود در معنای باطن قرآن، ذو مرتبه بودن فهم قرآن معنا پیدا می کند چه باطن را از سنخ مفاهیم و معانی بدانیم و یا حقایقی که قرآن در مراتب تنزّل طی نموده است هر چند بنابر نظریه اخیر مراتب فهم قرآن عمیق تر و به صورت گسترده تری مطرح می شود.
1. مراتب فهم
رفتارشناسی اسب - قانون سلسله مراتب

به طریق اولی اسبها آزادی خواه نیستند و به همین دلیل به هنگام زندگی آرام و در صورت هجوم دسته ای گرگ وقت را برای شور درباره فرار کردن یا نکردن تلف نمی کنند. در این حالت به تبعیت از رهبری سیلمی قالب ، پا به فرار می گذارند.
این سیلمی محافظ گله و راهنمای آنها به طرف آب و علوفه است . در بیشتر اوقات این نقش رهبری را برای اسبهای اهلی ، انسان عهده دار می شود.
در گله اسبهای وحشی سیلمی و یا مادیان قالب عهده دار رهبری است ک

سردترین نقطه شناخته شده در منظومه شمسی، خیلی از زمین دور نیست. در سال 2009 مدارگرد اکتشافی ناسا دهانه‌ای را در نزدیکی قطب جنوب ماه شناسایی کرد که  در بخش سایه ماه قرار دارد. دمای این منطقه تنها 33 درجه کلوین (240- درجه سانتی‌گراد) است؛ دمایی به مراتب سردتر از هر دمایی که بر روی پلوتوی سرد و تاریک اندازه‌گیری شده است. با ادامه کاوش‌ها و بهبود وسایل اندازه‌گیری، این رکورد ممکن است به نقطه ی دیگری در منظومه شمسی انتقال داده شود. قمر سیاره‌ای غیر
سلسله مراتب فرماندهی
نام فایل : سلسله مراتب فرماندهی فرمت : .doc تعداد صفحه/اسلاید : 1 حجم : 2 مگابایت سلسله مراتب فرماندهیفرماندهی پاسگاه انتظامی گیلیستوانیکم عباس عرفانی فرسرکلانتر شهرستان اراکفرماندهی انتظامی استان مرکزیسرتیپ 2 پاسدار حسین بیژنیجانشین فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ...
دریافت فایل
فکر می‌کنم ماه مبارک مراتب عقلی آدمی‌زاد رو ارتقا می‌ده و به‌روزرسانی می‌کنه. فلذا، لازمه از همین تریبون اعلام کنم واقعا نمی‌دونم چرا چنین چیزی رو پست گذاشتم. ممکنه بشه به عنوان یکی از دلایل فرعی جزئی حاشیه‌ای مطرحش کرد، ولی این که «مشکل اصلی» من باشه، نه واقعا. نیست.بذارید کامل تصحیح کنم اون مطلب رو: مشکل اصلی من با پوشش نادرست (برای هر دو جنس) تاثیریه که روی مراتب عقلی و سعادت فرد و جامعه می‌ذاره، کما این که البته این یه چرخهٔ مرتبطه و
#امام_خمینی ره:
و الحاصل: اقلّ مراتب سعادت این است که انسان یک دوره فلسفه را بداند.
تقریرات فلسفه امام خمینی،ج۳،ص۴۷۲______________________________________
أقول:
کمال الانسانی فی الطور الالهی، کمال مطاوعت و معرفت را به همراه دارد که همان کمال سعادت انسانی است.قوله تعالی:((و ما خلقت الجنّ و الانس الا لیعبدون))؛ و عبادت(مطاوعت)فرع بر معرفت ایقانی(معرفت)است. معرفت به معنای علم حضوری به حقایق اشیاء میباشد، لذا حکمت متعالیه که در واقع ترجمه ی شهود عارف به مفهوم و
تاریخ نه دید نه می بیند نه خواهد دید مردمان سرزمینی را که به حکومتش اجازه دهد با او از یک کره اسب یک روزه (چهار صد میلیون تومان) و یک شماره تقریباً روند (هشت صد میلیون تومان) به مراتب مراتب مراتب مراتب پست تر و خوارتر و بی ارزش تر و ذلیل تر نگاه کند و پذیرش صد در صدی فقر و فلاکت مردمش، توسط مردمش بزرگ ترین افتخار او باشد
مردمی که اتومبیلی را، گاری ای را، دوچرخه و موتور سیکلتی را، پرایدی را، پیکانی را، تکه خاکی در دوووووووووورترین نقطه ی خشک و بی
هوای تهران امسال برعکس پارسال آلوده نبود :) مراتب خرسندی خود را اعلام میدارم...
+ شروع کردم به خوندن ناتوردشت... 42 صفحه شو خوندم هنوز :) ولی خب به نظر ک خوب میاد : دی 
ملت عشق رو هم بالاخره تموم کردم! و باید بگم که  محشرررررررر بود!
نیازمندی ها! 
چند روز سفر برای فاصله گرفتن از زندگی
تنها
× چی می تونه جایگزینش بشه ؟ 
× احساس می کنم کله م توی آبه و دارم با آبشش های جدیدم نفس می کشم
هوا هوا هوا
× ازونجا که نیازهای آدمی تمامی ندارد ... کلا بیخیال 
× یکی جواب داد : سلسله مراتب که دارد!!! 
× و دیگری جواب داد : بیخود !!
× آخرین نفر گفت : دست و پا نزن، جریان آب ما را می برد! 
 بپر ... این یه آبشاره
کسی که می‌خواهد خودش را برای سه متر پرش بسازد، با کسی که سی هزار متر را در نظر دارد، طرز کارشان فرق می‌کند. با این دید و با این خودشناسی است که انسان می‌فهمد در جایی که هست نمی‌تواند بایستد و باید حرکت کند، همین باعث خودسازی او می‌شود. 
مراتب سیر و سلوک معلم و مربی: خودشناسی --> خودسازی --> دیگرسازی

آقا شیخ رجبعلی می‌فرمودند :
تقوی مراتبی دارد،مرتبه نازله آن اتیان واجبات و ترک محرمات اسـت ولی مراتب عالیه تقوی، پرهیز کردن از غیر خداست، بدین معنا که غیر از محبت حـق در دل چیزی نداشته باشد.
استاد فاطمی نیا :
ﻳﻜﻰ ﺍﺯ ﺻﺎﻟﺤﺎﻥ ﺑﺮﺍﻳﻢ ﻧﻘﻞ ﻛﺮﺩ: 
ﻴﺮﺯﻧﻰ ﺁﻣﺪ ﺧﺪﻣﺖ ﺣﺎﺝ ﺷﻴﺦ ﺭﺟﺐ ﻋﻠﻰ ﺧﻴﺎﻁ ﺗﻬﺮﺍﻧﻰ ﻛﻪ ﺍﻫﻞ 
ﻣﻜﺎﺷﻔﻪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻔﺖ:
ﺴﺮﻡ ﺟﻮﺍﻥ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﺮﻳﺾ ﺷﺪﻩ ﻫﺮﻪ ﺣﻜﻴﻢ ﻭ ﺩﻭﺍ ﻛﺮﺩﻩ‌ﺍﻡ ﺑﻰ ﻓﺎﻳﺪﻩ 
ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺗﻤﺎﻡ
بسم الله الرحمن الرحیم 
شش سال دانشجویی بالاخره باید حاصلی جز درس خواندن و رسیدن به مراتب ترقی داشته باشد. ان شاء الله سعی می‌کنم تجربیات این شش سال را به صورت جسته و گریخته و در قالب خاطره بنویسم تا هم ماندگار شود و هم کم سن و سال‌تر‌ها دید بهتری نسبت به دانشگاه داشته باشند. 
عزیزی سؤالی پرسیده اند با این عنوان:
از آنجایی که بین روح زن و مرد تفاوتی نیست و اساسا سلوک مربوط به روح و رشد معنوی هست. به نظر اگر به این موضوع اشاره کنید که چرا باید بین سلوک زن و مرد تفاوت باشد خیلی بهتر است!

در پاسخ ب این سوال باید گفت:
همانطور ک خودتان فرمودید، بین روح زن و مرد تفاوتی نیست. 
سلوک مربوط ب نفس است نه روح. درست است ک روح هم درگیر می شود چون نفس، بدون روح نیست. 
ما می گوییم تهذیب نفس.
سلوک، در حقیقت سلوک نفس است.
تربیت نفس.
رشد نفس.
رمضان در شعر مولوی، سعدی و حافظ
 ماه رمضان و مسئله روزه‌داری پیوسته مورد توجه شاعران ایرانی در طی قرون متمادی بوده و شاعران کم و بیش در این زمینه شعر دارند، البته مطالب و ابیاتی که درباره «عید فطر» وجود دارد، به مراتب بیش‌تر است.
ماه رمضان و مسئله روزه‌داری پیوسته مورد توجه شاعران ایرانی در طی قرون متمادی بوده و شاعران کم و بیش در این زمینه شعر دارند، البته مطالب و ابیاتی که درباره «عید فطر» وجود دارد، به مراتب بیش‌تر است.
برای جلوگیری از
عمر مثل برق و باد داره می گذره.
سرعت رشد یک جنین گ، سرعت رشد یک نوزاد، به مراتب از سرعت رشد و کمال من بیشتر بوده، به چشم دیدم و به گوشت لمس کردم. 
علیرغم همه شهودات عمیق این سالها، حس می کنم ادب و عبرت و درس و نمره قبولی لازم رو از اتفاقات پشت سر بدست نیاوردم...
خدا کنه سنگی که سرم بهش می خوره بذای عبرت سنگ آخر نباشه و اصلا خدا کنه سنگ نباشه...
عمر مثل برق و باد داره می گذره.
سرعت رشد یک جنین گ، سرعت رشد یک نوزاد، به مراتب از سرعت رشد و کمال من بیشتر بوده، به چشم دیدم و به گوشت لمس کردم. 
علیرغم همه تجربیات عمیق این سالها، حس می کنم ادب و عبرت و درس و نمره قبولی لازم رو از اتفاقات پشت سر بدست نیاوردم...
خدا کنه سنگی که سرم بهش می خوره بذای عبرت سنگ آخر نباشه و اصلا خدا کنه سنگ نباشه...
از این بالاتر طهارت روح است. طهارت روح این هست که روح آنقدر لطیف باشد، البته طهارت روح خیلی دست ما نیست، این یک چیز خدادادی هست. طهارت روح این هست که روح آنقدر لطیف باشد و اینقدر قوی باشد و قدرت داشته باشد که بتواند در مراتب ملکوت بتواند تا علا مراتب ملکوت پیش برود و برود بالا و با حقایق ملکوتی اتصال پیدا کند. به آن ملائکه ی علیین اتصال پیدا کند و حقایقی را از آنها بگیرد. این می شود طهارت روح. اگر انسانی توانست در تمامی مراتب این طهارت یعنی لباس
تو قسمت سرچ اینستا داشتم می گشتم که به یه قسمت از عصر جدید رسیدم که یه خواننده جوانی سنگ خارای مریضه رو میخوند. و در عین ناباوری بشیر حسینی قرمز داد:/
و دلیل چرتی داشت ... و خود پسره جوابشو خوب داد که گفت موسیقی شنیدنیه، نه دیدنی!
نمیدونم مال کدوم دوره س این برنامه! ولی برای بار هزارم متنفر شدم از بشیر حسینی ...
گفتم مراتب این تنفر رو اعلام کنم:)
قرار بود برای آقای مدیر یه گزارش کوتاه در قالب یه نامه‌ی اداری بنویسم. مهندس ف که رئیس من به‌حساب میاد، گفت ته نامه بنویس: «مراتب جهت استحضار و اقدام مقتضی»! پرسیدم این چرا تهش بازه؟ فعل نداره؟ گفت نه همین خوبه! اما تابلو بود که تهش بازه. برا همینم بی‌خیال نشدم و رفتم گوگل کردم و فهمیدم که گویا جمله‌ی درستش اینه: «مراتب جهت استحضار و هر گونه اقدام مقتضی ایفاد می‌گردد!»
یعنی فقط یه دونه «و» و یه دونه «هر گونه» و یه «می‌گردد» اون تهش فارسی بو

وقتی گفت، “تو را زنی دیدم که هنرمندی‌ست بسیار سختی کشیده و
دلش می‌خواهد آینده را خودش بسازد اما خسته است”،
فهمیدم تمام تلاش من برای حفظ چهره‌ای سرخوش و قوی،
بیهوده بوده است چرا که یک غریبه در اولین دیدار
به عمق خستگی من به راحتی پی برد.

پ۱. خوابیدن زیاد، تماشای فیلم، ساز زدن، نقاشی و
خواندن کتاب از خفگی در روز تعطیل چیزی کم نمی‌کند.

پ۲. تنهایی به مراتب بهتر از بودن با
مردمانی است که قداست عش
امام محمد باقر علیه السلام می فرمایند : 
ارزش و منزلت هر انسانی به میزان معرفت اوست ( معانی الاخبار ص 1)
وجود یک دین شناس بر شیطان به مراتب سخت تر از عبادت هزار عابد است( بصائر الدرجات ج 1 ص 47)
شهادت جانسوز مولایمان امام محمد باقر علیه السلام را محضر هموطنان عزیز تسلیت می گوییم.
امروز از جلو سفارت کشور دوست و همسایه رد شدم...
جلو درش پره اتباع خارجه(چیزی حدود 200_300 نفر) . اون طرف خیابون هم کلی پیک موتوری و کارچاغ کن حضور گرم داشتن...به مراتب بیشتر از دوستان کشور همسایه. منتظر بودن تاا یکی برای رفع نیاز به سمت شووون بیاد و اینا حمله...
یه صحنه از گیم آف ترونز برام تداعی شد،اونجا که جان اسنو و چهار پنج نفر وسط یه برکه یخ زده منتظر بودن و وایت واکرهااا اونطرف...
امروزه فن کویل سقفی توکار به دلیل مزیت های متعددی که دارد، از رونق فروش بسزایی در جامعه برخوردار است. از جمله بارز ترین و قابل توجه ترین مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
فن کویل سقفی توکار فضای به مراتب کمتری را در مقایسه با دیگر سیستم ها و دستگاه های سرمایشی، گرمایشی اشغال می‌کند.
فن کویل ها بر خلاف حجم و ارتفاع به نسبت کمتری که دارند، از میزان بازدهی و قدرت به مراتب بیشتری برخوردار هستند زیرا که از فرایند ساخت و قطعات تشکیل دهنده
عزیزی سؤالی پرسیده اند با این عنوان:
از آنجایی که بین روح زن و مرد تفاوتی نیست و اساسا سلوک مربوط به روح و رشد معنوی هست. به نظر اگر به این موضوع اشاره کنید که چرا باید بین سلوک زن و مرد تفاوت باشد خیلی بهتر است!

در پاسخ ب این سوال باید گفت:
همانطور ک خودتان فرمودید، بین روح زن و مرد تفاوتی نیست. 
سلوک مربوط ب نفس است نه روح. درست است ک روح هم درگیر می شود چون نفس، بدون روح نیست. 
ما می گوییم تهذیب نفس.
سلوک، در حقیقت سلوک نفس است.
تربیت نفس.
رشد نفس.
یکی از مشکلات جدی که پس از یک دوره ی سخت یبوست برای هر فردی بوجود می آید شقاق است که دردی به مراتب سخت و دردناک و آزاردهنده است که به دنبال آن راهکارها و ترفندهای متفاوتی وجود دارد که ما در این صفحه به نکاتی جهت درمان خانگی شقاق مقعدی و چگونگی ذرمان در خانه آن میپردازیم .
ادامه مطلب
از نکات واقعی تمایز کوپله شرکت های مختلف می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
کیفیت قطعات استفاده شده در تابلو کنترل (چینی بودن قطعات به شدت بر روی کیفیت نهایی و قیمت تمام شده دستگاه موثر است).
نوع رنگ قطعات فلزی شامل شاسی، فریم تابلو، کوپله دستگاه (استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک یا رنگهای متفرقه).
نوع و ضخامت ورق به کار رفته در شاسی متناسب با وزن دستگاه.
استفاده از گلندهای مقاوم به نفوذ آب و گردو غبار جهت تابلو و ژنراتور (قسمتهای الکتریکی).
است
در نگاه قرآنی، مراحل متعالی و برتری از کمال وجود دارد ، این مراتب از کمال با بهجت و سروری نامتناهی و بیکران همراه است ،  از طرفی انسان نیز موجودی است که شایسته این شادی و رضایت و خشنودی می‌باشد ، لذا انسان سعید که سرور و شادی همیشگی و مستمر دارد هرگز به شادی مقطعی و گذرا دلخوش نبوده و بسنده نمی‌کند.
ادامه مطلب
«... به اعتقاد من ٰدنیا تنها یک بخش است، دنیای اغنیا و در حاشیه آن توده ای از زباله های آلوده آن به نام دیگران!
از ماهیت اصلی روح چیزی نمی دانم، اما این را کاملا فهمیده ام که روح از کدام بخش بدن تا مرز انهدام سقوط میکند،
از نقطه سیاه رنگ و ریزی در مردمک چشم...
و اینکه نگاه انسان ها،از نگاه گرگ ها نیز ناپایدارتر است و آنچه در نگاه انسان ها دیده میشود، به مراتب وحشتناک تر از نگاه گرگ هاست...»
کریستین بوبن -  دیوانه وار
ادامه مطلب
شهر سوال ـ حجاب منحصر در چادر و حتی مانتو نیست، بلکه هر لباسی که غیر از
وجه و کفین(دست ها تا مچ) را بپوشاند و موجب تحریک و جلب توجه نامحرم نشود
کافی است؛ ولی باید توجه داشت که همان طور که بقیه واجبات دارای مراتب
مختلفی می باشند حجاب هم دارای مراتب خوب، متوسط و خوب تر است و چادر حجاب
برتر بانوان محسوب می شود.بخش بانوان شهر سوال بر بال اندیشه ها

ادامه مطلب
٩/٩. عَلِیُّ‌ بْنُ‌ إِبْرَاهِیمَ‌، عَنْ‌ أَبِیهِ‌، عَنِ‌ النَّوْفَلِیِّ‌، عَنِ‌ السَّکُونِیِّ‌: عَنْ‌ أَبِی عَبْدِ اللّٰهِ‌ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌، قَالَ‌: «قَالَ‌ رَسُولُ‌ اللّٰهِ‌ صَلَّى‌اللَّهُ‌ عَلَیْهِ‌ وَ آلِهِ‌: إِذَا بَلَغَکُمْ‌ عَنْ‌ رَجُلٍ‌ حُسْنُ‌ حَالٍ‌، فَانْظُرُوا فِی حُسْنِ‌ عَقْلِهِ‌؛ فَإِنَّمَا یُجَازىٰ‌ بِعَقْلِهِ‌(۱)»(۲).

ترجمه:
٩/٩. على بن ابراهیم، از پدرش، از نوفلى، از سَکونى، از امام جعفر صاد
امروزه فن کویل سقفی توکار به دلیل مزیت های متعددی که دارد، از رونق فروش بسزایی در جامعه برخوردار است. از جمله بارز ترین و قابل توجه ترین مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
فن کویل سقفی توکار فضای به مراتب کمتری را در مقایسه با دیگر سیستم ها و دستگاه های سرمایشی، گرمایشی اشغال می‌کند.
فن کویل ها بر خلاف حجم و ارتفاع به نسبت کمتری که دارند، از میزان بازدهی و قدرت به مراتب بیشتری برخوردار هستند زیرا که از فرایند ساخت و قطعات تشکیل دهنده
آفتاب از کدوم طرف دراومده مهربون شدی؟
تا حالا کجا بودی ؟
کی تو را کرده رئیس ؟ چی شد رئیس شدی ؟
توبه می خوای بکنی اول نماز قضا ها و روزه قضا ها و حق و نا حق ها را ادا کن بعد استغفار بگو و تو بوق و کرنا کن مگه دنبال کسب آبرو از مردمی ؟
تو که قدرت داری و بقال سر کوچه نیستی که از صغیر و کبیر اجازه بگیری .
چشو گوش و دست و پا که داری الحمدلله اعمال قانون کنی زبون بازی و تلویزیون بازی دیگه برا چی میکنی ؟  
دنبال چی هستی راستشو بگو تو هم مثل قبلیایی حقه باز و
به‌عنوان هدف نهایی نظام تعلیم و تربیت بیان‌شده است. (مروجی،۱۳۹۱)تحقیقاتی درزمینه‌ی حیات طیبه و ابعاد مختلف آن انجام‌شده است که در آن به بیان ویژگی‌های حیات طیبه از منظر قرآن و نهج‌البلاغه پرداخته‌شده است.قاسمی (۱۳۸۸) در پایان‌نامه خود با عنوان “حیات طیبه در قرآن و نهج‌البلاغه” حقیقت حیات طیبه و چیستی آن را تبیین کرده است و معنای لغوی و اصطلاحی حیات طیبه و همچنین مراتب آن را برای انسان‌های مختلف بیان کرده است. دیسناد (۱۳۸۸) نیز به «بر
خداشناسی خود ب خود روی تمامی شخصیت ، 
روحیه ، اخلاق و اعمال شخص تاثیر می گذارد...
اندازه ی این تاثیر ب درجه ی باور و ایمان بستگی دارد.
هراندازه که ایمان انسان قوی تر و شدید تر ...
نفوذ خداشناسی در او بیشتر ...
و شخصیت آدمی ،
بیشتر تحت سیطره اش می شود.
* مراتب و درجات این تاثیر و نفوذ 
وابسته به کمال انسانی شخص و نزدیکی اش به خداست...
و همه ی این ها "صدق" و "اخلاص" نامیده می شود
یعنی همه ی این درجات 
درجات صدق و اخلاص است...
(کتاب جهان بینی_استاد شهید مطهری)
به راستی چگونه تنهایی سفر کنیم و خوش بگذرانیم؟ در این مقاله مطالب مفیدی برای تنها سفر کردن برایتان آورده ایم. اکثر آدمها فکر می کنند اگر تنها سفر کنند بهشان خوش نمی گذرد اما برخی دیگر طرفدار تنها سفر کردن هستند که البته تعداد گروه دوم به مراتب کمتر است. در ادامه نکات جالبی را برایتان آورده ایم تا اگر می خواهید به تنهایی مسافرت کنید، بتوانید خوش بگذرانید.

ادامه مطلب
قابل توجه کلیه مسافرین گرامی و متقاضیان ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافری
به دلیل انجام عملیات بروزرسانی در سامانه "اظهارنامه گمرکی (تلفن همراه) در حال حاضر  ثبت تلفن همراه مسافری امکان پذیر نمی باشد.
به محض اتمام بروزرسانی مراتب طی اطلاعیه تکمیلی از همین طریق اطلاع رسانی می گردد.

*معنی ازدواج و تعهد
*تعیین و روشن کردن اهداف بلند مدت در زندگی
*انتظارات متقابل از همسر 
*سلسله مراتب زندگی 
*آیا شما تمایلی به داشتن فرزند دارید و اگر تمایل دارید چه تعداد 
*وضعیت مالی و درآمد در زندگی
والدین و اقوام و ارتباط با آنها
*انتظاراتی که از نقش جنسیتی خود و همسرتان دارید.
*مسائل جنسی و انتظارات طرفین از این رابطه.
*نحوه حل و فصل تعارضات مهم
*اعتقادات و زندگی معنوی.
*توافق در زمینه روابط خارج از محیط خانوادگی
تفاوت پاوربانک های PowerCore و PowerCore Plus
یکی از محبوب ترین پاوربانک ها در بین آیتم های فروشگاه های اینترتی، محصولات انکر می باشد که روز به روز در حال پیشرفت و ترقی است. علت اینکه محصولات انکر همچنان از دید مشتریان  مورد استقبال قرار می گیرند، قابلیت و کیفیتی  است که کمپانی آن را اولویت اول تولیدات خود قرار داده است. پاوربانک های انکر در مدل های مختلف با مقدار گنجایش های متفاوت به بازار عرضه شده است. اما با گذشت زمان مدل های جدید پا به عرصه رقابت گ
هر ساله تقریباً پنج میلیون نفر در جهان بر اثر آسیب ناشی از حوادث ترافیکی، خشونت، سوختگی، سقوط، غرق شدگی و غیره، جان خود را از دست میدهند. عالوه بر این، میلیونها نفر نیز دچار معلولیت و ناتوانی میشوند و هزینههای سنگینی بر فرد، خانواده و جامعه او تحمیل میشود. میزان آسیب ناشی از حوادث در کشورهای در حال توسعه به مراتب بیش تر است )3 ،)به طوری که تروما اولین علت مرگ و میر و از علل اصلی از کار افتادگی و معلولیت، جمعیت فعال در کشورهای در حال توسعه میباش
مقدمه
در مواجهه با اقدامات سلطه گرایانۀ امریکا، درمجموع، دو دیدگاه مطرح شده است: یک دیدگاه معتقد به لزوم سازش و پذیرش خواسته های امریکا است. از نظر این دیدگاه، هرگونه چالش و مقاومت در مقابل امریکا پیامدها و هزینه‎هایی همچون تحریم و حملۀ نظامی را بر کشور تحمیل می‎کند. لذا، برای در امان ماندن از هزینه‎ها و پیامدهای مذکور، باید دست از مقاومت و ایستادگی برداشت و تن به سازش با امریکا داد و خواسته های آن کشور را پذیرفت. اما در مقابل، دیدگاه دیگر

نیروی انسانی از مهم‌ترین سرمایه‌های یک انقلاب محسوب می‌گردد که هر فعالیتی با کمک آن‌ها انجام می‌گردد، حتی در مورد اقوام غیر موحد نیز وجود نیروی انسانی باعث ایجاد تمدن‌های بزرگی گردیده است، ازجمله قوم عاد که دارای تمدن بزرگ (مکارم شیرازی، تفسیر نمونه، ج ۹، ص ۱۴۶) و معروف به کثرت فرزند (طباطبایی، تفسیر المیزان، ج ۱۸، ص ۲۱۳) بودند چنین خطاب داده شده‌اند: «وَاتَّقُوا الَّذِی أَمَدَّکُم بِمَا تَعْلَمُونَ أَمَدَّکُم بِأَنْعَامٍ وَبَنِی
قدرت آمریکا و اقتدار و هیمنه آمریکا در دنیا رو به افول و روبه‌زوال است؛ در طول سال‌ها دائماً دارد کم می‌شود. آمریکای امروز از آمریکای چهل سال قبل که انقلاب پیروز شد، به‌مراتب ضعیف‌تر است؛ قدرت آمریکا رو به افول است؛ نکته مهم این است. ۱۳۹۷/۷/۱۲-رهبر انقلاب

با سلام
همان طور که مستحضر هستید در طبیعت نرها دارای یک نوع تقسیم بندی بر اساس قدرت در اکوسیستم هستند، در این پست قصد دارم به سلسله مراتب مردان در جوامع بشری با توجه به تیپ شخصیتی شون در مکتب یونگ بپردازم. 
مردان آلفا (alpha male):
بالاترین مردان در هرم قدرت، مردان آلفا هستند. جاه طلب، شهرت گرا که علاقه دارند رئیس یا رهبر گروه های انسانی باشند، اصولا در رده های بالای جامعه با درآمد و شغل های سطح بالا هستند پس طبیعتا جذاب و قدرت بالایی در تامین نیاز
بسم الله الرحمن الرحیم

دیر زمانی است که در نوشتن بی همت ام. روزی که این مقام را آماده کردم تا افکارم را در بوته ی نقد و تشریح قرار دهم، تا امروز، چرخ گردون هزار چرخ خورده و از من صدایی در نیامده. خودم هم تغییر کرده ام. افکارم هم...
این دفترچه ی دیجیتال، حداقل می توانست یادآور خاطراتی باشد از گذار عمر، اگر به مرکب قلم سواری داده بود.
از مراتب فضل بی بهره ام. آنچه خوانده اید و خواهید خواند، همه از کلام و معنا، زاییده ذهن ملول من است. جز آنچه در حصا
تقریبا نیم ساعت پیش یه تماس تلفنی داشتم که تو ده ثانیه اولش چنان تنش یهویی بهم وارد شد که معده‌م تو دهنمه الان! تاثیرات استرسه ها! 
حالا کار ندارم، بحثم سر اینه چرا وقتی یه حرفیو بهتون میزنن و تاکید میکنن بین خودمون بمونه، عالم و ادمو خبر میکنین؟! کدوم قسمت این جمله ناواضحه؟!!
باز جا داره تکرار کنم کاری به کار کسی نداشتن به مراتب راحت‌تر از کاری  به کار کسی داشتنه!!

اهمیت انتخاب مکان خوب برای پنل بیرونی کولر گازی
اهمیت جانمایی در کولرگازی ال جی 24000

پنل های بیرونی کولرگازی به دلیل اینکه کمپرسور و کندانسور را در خود جا داده است بنابراین در حین کار معمولا کمی با صدا همراه است بنایراین برای اینکه صدای کولرگازی آرامش کاربر را برهم نزند و تبادل گرما با محیط و کندانسور بهتر صورت گیرد این قسمت کولرگازی را در خارج ساختمان و مکانی آزاد نصب کنید.
گذاشتن سایه بان برای پنل خارجی نقطه قوت مناسبی برای عملکرد سیست
 با عنایت به مفاد دستورالعمل شماره  400/52300 مورخ 92/3/21 «نحوه بکارگیری دبیران درس آمادگی دفاعی صادره از معاونت آموزش متوسطه (پیوست) مراتب ذیل جهت ساماندهی و چگونگی شرکت در دوره های توانمندسازی (ضمن خدمت) اعلام می گردد.
ادامه مطلب

گانودرما بهبود دهنده کیست تخمدان میباشدزنان مبتلا به کیست تخمدان در ۴۰ روز اول استفاده از گانودرما قطر کیست تخمدانشان به مراتب کوچکتر شده و پس از ۶۰ روز استفاده از گانودرما ،کیست به کمترین حجم خواهد رسید و پس از ۹۰ روز کامل از بین خواهد رفت.
ادامه مطلب
               بسم الله ارحمن الرحیم
سید شهید قاضی نور الله شوشتری در (مجالس الموُمنین) در ضمن احوالات آیت الله علّامه حلّی گفته است:
از جمله مراتب عالیه که جناب شیخ به آن امتیاز دارد، آن است
که بر همه ی اهل ایمان شهرت یافته
که یکی از علمای اهل سنت
ادامه مطلب
خوبی این روزای
زندگیم اینه که در آخر شب کلی نکات تازه ای دارم که برای خودم می نویسم و واسه
بهتر شدنشون برنامه می ریزم و تلاش می کنم. امروز فهمیدم که یه لحظه هایی هست که
واقعا نمیتونم با طرف مقابلم ارتباط یا حس بگیرم و این مسئله این اواخر خیلی برای
من تکرار شده و چه فاجعه هایی رو به مراتب واسه من پیش آورده.
ادامه مطلب
کتاب Nya Mål 2 کتابی آموزشی است که به مانند کتاب Nya Mål 1 توسط نویسندگان سوئدی تالیف شده است. افرادی که می خواهند شروع به خواندن این کتاب کنند، می بایست به سطح قابل قبولی از زبان سوئدی رسیده باشند. توصیه ی ما به زبان آموزان این است که قبل از شروع این کتاب، کتاب Nya Mål 1 و کتاب سوئدی به زبان ساده A را مطالعه کنند. تفاوت کلی این کتاب با کتاب Nya Mål 1، تغییر محسوس در سطح متن ها و دیالوگ های موجود در کتاب است که به مراتب گسترده تر و حاوی نکات بیشتری هستند.
*بسم الله الرحمن الرحیم *
سوره مبارکه " اخلاص " مثل همه آیات و سور قرآن او را عوالم است ، از کتبیه اش گرفته تا به عینیه اش.....
آن عینیه صورتی که خارج واقع است ، آن صورت عینیه خاتم است و این که دست ماست ، صورت کتبیه خاتم است .
" صورت " یعنی حقیقت ، واقعیت آن ، یعنی آن سرّ انسان ، معرف انسان .خداوند که متکلم است ، کلام او مراتب و مراحلی دارد ، مثلا ما از آن نهان خانه ذاتمان ، دلِ حقیقتمان ، معنا و کلمات از آنجا برمی خیزد واز آنجا می آید در عالمِ خیال ،
 گاه
امروز اولین روز دانشجویی بود ... 
یک روزه واقعا خسته کننده و غم انگیز .... روزی که فهمیدم  چقدر این دنیا سخت  ..... چقدر بی رحم .... ...
انگار تازه دارم دارم  با دنیای اطرافم آشنا میشم .....
+ثبت نام حضوری  به مراتب سخت تر و خسته کننده تر بود و بازم خدارو شکر مامان و بابا و عمه حضور داشتند ولی خوب عمده کار بهرعهد خودن بود .
+ امشب برای اولین بار ( البته کمی اغراق چون قبلا  سابقه داشتم  ) خودم تنها در خوابگاه دانشحویی خواهم خوابید .
+ خدارو شکر همین روز اول دوس
ذات الریه چیست 
ابتلا به ذات الریه در فصل هایی که هوای آلوده و سرد دارند موضوع عجیبی نیست. ناگفته پیداست که نرخ ابتلا به ذات الریه در فصل پاییز به مراتب بیشتر از فصل های دیگر است.
اما اساسا ذات الریه چه علائمی دارد و چگونه تشخیص داده می شود؟

ادامه مطلب
نقش روزه داری در ارتقای سلامت روانی
سلامت نیوز:روزه‌داری یکی از فرایض مهم دین اسلام است که در خودسازی و ایجاد آرامش روحی و روانی انسان نقش مهمی ایفا می‌کند. نقش روزه در سلامتیِ روان و طهارت 
روح، به مراتب افزون‏تر از نقش آن در سلامتی جسم است؛ زیرا گرفتن روزه باعث کاهش بیماری‏‌های روانی و تقویت، پاکی و بزرگی روح می‌شود.

ادامه مطلب
مکان یک شرکت باربری به محل زندگی مشتریان امروزه یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب آن شرکت باربری به حساب می آید. بیشتر مردم برای انتخاب شرکت باربری به اتوبار های موجود در نزدیکی محل خود رجوع می کنند.در واقع در بسیاری از آنالیز ها، شهر تهران را از نظر جغرافیایی به 4 بخش شمال، جنوب، شرق و غرب تقسیم می کنند. که باربری ها هم به این شکل است، و شما برای مثل اگر در شمال تهران تشریف دارید با باربری های شمال تهران تماس بگیرید. چرا که هم سریع تر در دسترس
سلام دوستان
شغل من ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای کسب و کارها است. تحقیقات نشون داده تاثیرگذاری ویدیو روی مخاطب در مقایسه با تبلیغاتی بنری یا مخصوصا متنی به مراتب بیشتره، به همین دلیل با مشتری‌های زیادی سر و کله میزنم! ساخت تیزر تبلیغاتی برای هر کسب و کاری که وب سایت، صفحه تلگرامی یا اینستاگرامی داره ضروریه!
از این به بعد میخوام خاطراتم و تجربه کاریم رو اینجا به اشتراک بگذارم. اگر برای خرید دوربین بدون آینه یا در کل هر دوربین دیگه‌ای مشاوره نی
شاید خیلی از ما ندانیم زیورآلات صرفا شامل گردنبند، گوشواره، دستبند و انگشتر نمی شود؛ بلکه در دنیای مد و لباس مواردی مثل دستمال گردن، ساعت، عینک آفتابی، هدبند، انواع گل سر و خلاصه هر چیزی که جنبه زینتی داشته باشد در دسته اکسسوری یا زیورآلات قرار می گیرد. با دانستن این نکته دایره زیورآلاتی که می توانیم با لباس هایمان ست کنیم بزرگتر می شود و انتخاب ما هم به مراتب آسان تر خواهد شد.
نزدیکی مکان یک شرکت باربری به محل زندگی مشتریان امروزه یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب آن شرکت باربری به حساب می آید. بیشتر مردم برای انتخاب شرکت باربری به اتوبار های موجود در نزدیکی محل خود رجوع می کنند.در واقع در بسیاری از آنالیز ها، شهر تهران را از نظر جغرافیایی به 4 بخش شمال، جنوب، شرق و غرب تقسیم می کنند. که باربری ها هم به این شکل است، و شما برای مثل اگر در شمال تهران تشریف دارید با باربری های شمال تهران تماس بگیرید. چرا که هم سریع تر در
راه اندازی VOIP
تکنولوژی VOIP و یا برقراری ارتباط صوتی در بستر شبکه چند سالی است که در ایران رواج پیدا کرده و در واقع برقراری ارتباط صوتی از طریق رسانه ای دیجیتال می باشد.
برای این کار نخست باید توسط دستگاه های مبدل صوت شما تبدیل به داده دیجیتال شود، این داده ها ( راه اندازی VOIP ) سریع تر و امن تر منتقل می شوند و همین طور برای کامپیوتر نیز تبادل آن ها به مراتب آسان تر است.
در این روش شما می توانید یک شرکت را با استفاده از این امکان به صورت کامل شبکه
کشور ترکیه یکی از مقاصد گردشگران ایرانی است . سفر به این کشور نیازمند اخذ ویزا نبوده و از سوی دیگر هزینه سفر به ترکیه مناسب است.لذت سفر به ترکیه با قطار به این جذابیت افزوده است.
  افزایش قیمت ارز متاسفانه تاثیر بدی در صنعت گردشگری گذاشته و ایرانیان در مقایسه با قبل به مراتب کمتر به مسافرت خارجی میروند. در شرایطی که بلیط هواپیما به شهرهای  ترکیه خصوصا استانبول به شدت افزایش پیدا کرده، سفر به ترکیه با قطار گزینه ای اقتصادی تر و       ایده آل تر
کازینو ایران یکی دیگر از سایت های شرط بندی ایرانی می باشد که مدیریت آن بر عهده سیجل خواننده رپ فارسی است. سایت شرط بندی کازینو ایران یکی از قدیمیترین سایت های معتبر شرط بندی می باشد. سایت کازینو ایران با داشتن تمام بازی های کازینویی، پیش بینی ورزشی و حتی بازی انفجار کازینو ایران ، تمام خواسته های بازیکنان را براورده می کند. در ادامه به بررسی تاریخچه و امکانات سایت کازینو ایران می پردازیم.
سایت Casino iran دارای تمامی بازی های کازینویی روز همچون ب
{از عاشورا تا ظهور - شماره 37}

مراتب عزاداری | یار شدن

مرتبه اول: دلِ عزادار از مصیبت وارده به سیّدالشهدا غمگین و ناراضی است، البته غمش را بروز نمی دهد! این کمترین درجه عزاداری است.

مرتبه دوم: عزادار، غم و نارضایتی خود را به شکل های گوناگون (گرفتگی چهره، بغض، لباس مشکی، تباکی، سینه زنی و گریه) بروز می دهد.

مرتبه سوم: عزادار، تنفّر و اعتراضش را نسبت به عاملین جنایات و مصیبتها بر سیدالشهدا، یاران و اهل بیتش، اظهار می کند. [البته آنچه موجب شده

فریفتن عوام مردم از راه‌هایی است که دشمن برای مقابله با نیروهای انقلابی در پیش می‌گیرد تا با فریب عموم مردم، خواص و رهبر جامعه را در تنگنای پذیرفتن خواسته‌های خود قرار دهند، در صدر اسلام تعدادی از اهل کتاب از چنین روشی برای تحریف حقایق کتاب آسمانی بهره گرفتند؛ تا مردم را به‌اشتباه بیندازند، آن‌ها چنان زبان به خواندن کتاب آسمانی می‌گرداندند که گمان می‌شد در حال تلاوت کتاب آسمانی هستند درحالی‌که چنان نبود:

«وَإِنَّ مِنْهُمْ لَفَر

مراتب لقای الهی و قرائت قرآن کریم و تفاوتهای بیان در این مراتب  

گاهی می فرماید : سَنُقْرِئُکَ فَلا تَنْسی در مرتبه ایست که قابلیت فراموشی دارد که همان مرتبه نازله قرآن کریم یعنی عربی مبین است و در اینجا می فرماید ( فاقروءو ما تیسّر من القرآن ) که مقام استماع قرآن کریم است، ولی گاهی می فرماید وَ اِنَّکَ لَتُلَقَّی الْقُرْآنَ مِنْ لَدُنْ حَکیمٍ عَلیمٍ که همان مرتبه ساعده قرآن کریم است که در دست بی دستی خداست، اینجا دیگر قابلیت فراموشی ن
چان چه باشد که نثار قدم یار کنم
این متاعیست که هر بی سر و پایی دارد
ماه رمضون امسال هم برای من از همون موارد «او می کشد قلاب را » بود
مینویسم تا یادم بمونه  اگه سال دیگه زنده بودم باز  بگم خدایا کرمت رو شکر
دلچسبتر از نوشتن برای من  خوندن خاطراته..
امسال هم ادامه ی همون تقویم پارسال رو پر میکنم و گاهی واقعا لرز تموم بدنم رو میگیره که خدایا چقدر بزرگی
خاطرات امروز زمانی آرزوهای ما بودند و آرزوهای امروز خاطرات میشن
اینروزها دغدغه ی خونه  دارم ا
جناب ارسطو در کتاب "اخلاق
نیکوماخسی"، که گویا برای پسرش تقریر کرده است، از تنوع و مراتب گوناگون "عشق"
سخن می گوید: اروس یا عشق رمانتیک، لودوس یا عشق سرخوشانه، مانیا یا عشق مجنونانه،
پراگما عشقی که دیرپای است، فیلاتیا عشق به خویشتن، اِستورگه عشق خانوادگی، فیلیا
یا عشق عمیق و از این قرار می رسد به "آگاپه" یا کاریتاس که عشق الهی را
گویند. عشقی که بسامد آن بعد از حُبِ ایزدتعالی نیک نگریستن به همنوعان و دوست
داشتن دیگر آدمیان است به منزله ی مخلوقات
گروه دانشگاه:
۱. چرا دانشگاه‌ها رو تعطیل نمی‌کنن؟
۲. خب نکنن خودمون نریم
۳. نمیشه
۲. چرا نمیشه؟
۴. (این منم) چون بچه‌ها هماهنگ نیستن و یکسری میرن نمونه‌اش خود من
ادامه حرفا هم بیخیال فقط میتونم بگم که از کرونا منفورتر توی ورودی ما بنده هستم چون تحت هر شرایطی معقتدم باید دانشگاه رو رفت!...
+ واقعا ترس از کرونا مسخره است به لحاظ آماری این که من بر اثر تصادف بمیرم احتمالش به مراتب بیشتر از ابتلا و مرگ بر اثر کروناست!

اهمیت انتخاب مکان خوب برای پنل بیرونی کولر گازی
اهمیت جانمایی در کولرگازی ال جی 24000

پنل های بیرونی کولرگازی به دلیل اینکه کمپرسور و کندانسور را در خود جا داده است بنابراین در حین کار معمولا کمی با صدا همراه است بنایراین برای اینکه صدای کولرگازی آرامش کاربر را برهم نزند و تبادل گرما با محیط و کندانسور بهتر صورت گیرد این قسمت کولرگازی را در خارج ساختمان و مکانی آزاد نصب کنید.
گذاشتن سایه بان برای پنل خارجی نقطه قوت مناسبی برای عملکرد سیست
وظایف موسسه خدمات مالی و مالیاتی صادقیه چیست؟
شرکت ها در ساز و کار های اقتصادی دنیای امروز به مراتب بزرگ تر و پیچیده تر از گذشته شده اند.موسسه خدمات مالی و مالیاتی صادقیه ارائه دهنده خدمات مالی و مالیاتی مباشد.
امروزه دیگر نمی توان شرکتی را با حجم فعالیت اقتصادی گسترده پیدا کرد که می تواند امور جاری خود را به شیوه های ساده و مدیریتی سنتی هدایت نماید.
یکی از دلایلی که موجب ایجاد پیچیدگی های مدیریتی در امور جاری شرکت های امروزی شده است، خدمات
تفسیر سوره ی نصر را می خواندم.
در آیه ی « و رایت الناس یدخلون فی دین الله افواجا»  جالب شد بدانم چرا از لفظ یدخلون استفاده شده است و مثلا گفته نشده یومنون، یا یدینون یا‌...
متوجه شدم استفاده از این کلمه به خاطر تفاوت در مراتبِ ایمانیِ افرادِ وارد شده به دین است.
اینکه فقط شهادتین گفته باشی، مؤمن نیستی! تازه مرحله ی یک دین محسوب می شوی، یعنی الان مسلم هستی! همین. مرتبه ای که فقط زبان است.
تا زمانی که ایمان وارد قلبت نشده باشد، مومن نیستی. اگرچه وق
دو قطره آب که به هم نزدیک شوند، تشکیل یک قطره بزرگتر میدهند
اما دوتکه سنگ هیچگاه با هم یکی نمی شوند !

پس هر چه سخت تر و قالبی تر باشیم ،فهم دیگران برایمان مشکل تر، و در
نتیجه امکان بزرگتر شدنمان نیز کاهش می یابد

آب در عین نرمی و لطافت در مقایسه با سنگ،به مراتب سر سخت تر، و
در رسیدن به هدف خود لجوجتر و مصمم تر است.

سنگ، پشت اولین مانع جدی می ایستد.
اما آب... راه خود را به سمت دریا می یابد.

در زندگی، معنای واقعی سرسختی، استواری و مصمم بودن را، د
نمایندگی کولر گازی گری

گری یک برند محبوب و پرفروش تهویه مطبوع است که کار خود را از کشور چین شروع کرده و در حال حاضر محصولات خود را به بیش از 200 کشور جهان صادر می کند، در واقع اگر قصد خرید یک کولر گازی با کیفیت را با امکانات کامل و البته قیمت به مراتب بهتر از مدل ها و برند های اروپایی و... دارید، ما به صورت ویژه ای این شرکت را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.
ادامه مطلب
آنتی سوشال بودن احتمالا باید نتیجه‌‌ی تجربه‌های تلخ قبلی باشه. همون روان‌شناسی رفتارگرایانه. که میگه قضیه‌ی همه رفتار های ما نتیجه‌ی فیدبک هاییه که از رفتارهای قبلیمون در تعامل با محیط بدست آوردیم. ولی حجمِ این موضوع ، خصوصا تو دانشگاه داره به حد آزاردهنده‌ای برای من زیاد میشه. تنهایی چیزی نیست که من ازش فرار کنم. ولی بی‌شک بزرگترین چیزیه که ازش میترسم. تعامل با بچه هایی که چند سالی از من کوچک ترن به مراتب سخت تر از هم‌سن هاست. خصوصا که
دو قطره آب که به هم نزدیک شوند، تشکیل یک قطره بزرگتر میدهند... 

اما دوتکه سنگ هیچگاه با هم یکی نمی شوند !

پس هر چه سخت تر و قالبی تر باشیم، 

فهم دیگران برایمان مشکل تر، و در نتیجه

امکان بزرگتر شدنمان نیز کاهش می یابد ...

آب در عین نرمی و لطافت در مقایسه با سنگ، 

به مراتب سر سخت تر، و در رسیدن به هدف خود 

لجوجتر و مصمم تر است .

سنگ، پشت اولین مانع جدی می ایستد .

اما آب... راه خود را به سمت دریا می یابد .

در زندگی، معنای واقعی 

سرسختی، ا
به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از دیجیاتو : دولت کنونی ایالات متحده به چین به چشم اصلی‌ترین رقیب خود در جامعه جهانی نگاه می‌کند و عملاً جنگی اقتصادی علیه آن به راه انداخته است. توجیه دولت آمریکا عموماً اینست که چین مشاغل آمریکایی‌ها را می‌دزدد و مالکیت‌های معنوی آمریکایی‌ها را به تاراج می‌برد. اطلاعات جمع‌آوری شده از سوی انستیتوی Long US-China نشان می‌دهد کشور چین به مراتب کمتر از قانون‌گذاران و صاحب نظران آمریکایی در این زمینه گناهک
یکی از واجبات و ضروریت های زندگی هر شخص خدمات پزشکی و بیمه است که در هر کشوری قوانین و مراحل خاص خود را دارد. هزینه های مربوط به درمان و پزشک در همه کشور ها پر هزینه است که هر شخص لزوما باید مبلغی را جهت حفظ سلامت خود، بپردازد. مراکز درمانی به دو صورت دولتی و خصوصی میباشند که مراکز خصوصی تحت نظر بیمه نیستند و هزینه ها به مراتب بالاتر است.
اگر شخصی درخواست برای اقامت در کشور ترکیه داشته باشد، یکی از مدارک مورد نیاز بیمه یکساله درمانی میباشد.
ادا
اونجا شرایط و فضایی داره که دختر من می‌تونه ایمان و اعتقاداتش را محکم‌تر کنه. کیفیت نمازی که در کانادا می‌خونه به مراتب بیشتر از ایران [است] تا به حال چندین جلد مفاتیح [الجنان] براش پست کرده ام. |link| برنامه بدون تعارف دیشب رو کیا دیدن
سید محمدحسین حسینی طهرانی از علما و عرفای معاصر، فرزند سید محمدصادق طهرانی، در ۱۲ مرداد ۱۳۰۵ (۲۴ محرم ۱۳۴۵) در تهران متولد شد. پس از تحصیلات ابتدائی، دوره آموزش مکانیک و ماشین‌سازی را گذراند. سپس به تحصیلات علوم دینی حوزوی روی آورد. در سال ۱۳۴۶ قمری، به قم رفت و در مدرسه حجتیه مقیم شد
اقامت در قم

وی از سال‌های اول
حضور در قم، به جمع شاگردان محمدحسین طباطبایی پیوست و در سطوح مختلف علمی و عملی در طی مدت ۷ سال از استادان آنجا، بهره برد و در همی
طبق بررسی های آماری به دست آمده از مقایسه بازدید مطالب بین دو کانال مشابه با مدیریت واحد در دو پیامرسان ایتا و سروش، گرچه اعضای اسمی برخی کانال های سروش بیشتر از ایتا است، لکن بازدید مطالب در ایتا به مراتب بیشتر است.
این تحقیقات نشانگر این است که سروش ریزش زیادی داشته است و ایتا بهتر توانسته است کاربران موجود خود را حفظ کند. بعبارتی سروش گذشته خوبی داشته و ایتا آینده خوبی خواهد داشت.
اگر شما نیز مایلید این تحقیقات را خودتان انجام و از نتیجه ا
برخی معیار انسانیت را به علم و دانش دانسته اند و گفته اند آنچه موجب برتری می شود، علم است. هر اندازه که انسان آگاهی و دانش بیشتری پیدا کند، انسان تر است و هر اندازه که از علم و دانش بی بهره باشد، به همان میزان از انسانیت بی بهره تر است. بر اساس این تعریف، دانش آموز کلاس اول از کسی که هنوز به مدرسه نرفته انسان تر است و همین طور دانش آموز کلاس دوم از دانش آموز کلاس اول انسان تر است و هر کس معلوماتش بیشتر باشد انسان تر است.
روشن است که این معیار به تن

زمانه که زوائدی بر روی کف دست، مچ و یا انگشتان دست شکل می گیرد، عمدتا تصور می شود که بر اثر آسیب مختصر، ضربه، گزیدگی و یا کار زیاد به وجود آمده باشد. اما باید به این موضوع نیز توجه داشت که گاه جریان چیزی فرای چنین تصورات رایجی است و باید به مراتب جدی تر گرفته شود.
ادامه مطلب
در آیات کریمه ی قرآن
از لفظ « جنة » یا «جنات » بسیار استفاده شده.
جنّة، محل رشد است.
محل تکامل.
ویژگی خاص « جنة » محفوف و پوشیده بودن آن است.
محصور بودن آن.
« جنة » اگر محفوظ و محصور نباشد،
محل رفت و آمد هر کسی خواهد بود.
« جنة » ب لحاظ محصور بودن و محفوظ بودنش،
دژ است و ب لحاظ ایمن بودنش، حِصن حصین.
و فرموده اند:
وِلایَةُ علیّ بن أبی طالب حصنی
تا ما خودمان را وارد این جنة و این حصن حصین نکنیم،
اشجار وجودی مان
آبیاری و رسیدگی نخواهند شد؛
ب کمال نخواه
#مظاهر مراتب ذات خدا#در روی زمین#علامه مروجی سبزواری
⬅️ با توجه به اینکه:صورتی در زیر دارد آنچه در بالاستی،تمامی موجودات، ملکوتی دارند،و مراتب چهارگانه ی ذات خدا،در عالم طبیعت و ماده، مظهری دارند.
#مظهریعنی وجود رقیق شده و ضعیف شده، مثل نور خورشید که در سطح طبیعت، پهن است.
باید دانست که آن چهار مرتبه در #وجود آدمی هم تجلی و ظهور دارند.یعنی مرتبه ای از وجود آدمی هست که مرتبه ی لا اسمی و لا رسمی هست؛ مرتبه ای هست که #احدی است؛ مرتبه ی دیگر وجود
بنال بلبل اگر با منت سر یاریست
که ما دو عاشق زاریم و کار ما زاریست
در آن زمین که نسیمی وزد ز طره دوست
چه جای دم زدن نافه‌های تاتاریست
بیار باده که رنگین کنیم جامه زرق
که مست جام غروریم و نام هشیاریست
خیال زلف تو پختن نه کار هر خامیست
که زیر سلسله رفتن طریق عیاریست
لطیفه‌ایست نهانی که عشق از او خیزد
که نام آن نه لب لعل و خط زنگاریست
جمال شخص نه چشم است و زلف و عارض و خال
هزار نکته در این کار و بار دلداریست
قلندران حقیقت به نیم جو نخرند
قبای اطلس آ
برای ترک شیره چه اقداماتی باید انجام داد؟ شیره یکی از انواع مواد مخدر است که از جوشاندن سوخته تریاک به دست می‌آید و آثاری به مراتب شدیدتر و قوی‌تر از خود تریاک به جای می‌گذارد. برای ترک اعتیاد به شیره امروزه روش‌های بسیار متعددی وجود دارد که به فرد کمک می‌کنند در مسیر ترک، دردهای جسمانی کم‌تری را تجربه کند و بتواند با سهولت بیشتری به درمان موفقیت آمیز دست یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش‌ها تا پایان مطلب با ما همراه باشید.
بر
قیمت تصفیه آب صنعتی کشاورزی در خراسان رضوی: سیستم آبیاری قطره ای چند سالیه که وارد حوزه ی کشاورزی کشورمون شده تمامی کشاورزانی که از این سیستم در زمین ها و گلخانه های خودشون استفاده کردن به مراتب موفق تر از رقبای خود در همان رشته شدن . فرضا دو باغداری که هر دو به یک اندازه باغ میوه داشتند در تحول کشاورزی سنتی به صنعتی ، اون باغداری که از سیستم آبیاری قطره ای استفاده کرد نسبت به باغداری که با همان روش جوب آب و روش سنتی کشاورزی کرد ، از درختان پر
کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی موضوعی است که اخیرا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این روش که هم شامل کوچک کردن بینی غضروفی بدون عمل جراحی می باشد و هم عمل بینی گوشتی بدون جراحی را در بر می گیرد نسبت به عمل جراحی بینی عوارضی بسیار ناچیز و هزینه ای به مراتب کمتر داشته و در عین حال می تواند بینی شما را زیبا و خوش فرم نماید.
ادامه مطلب
توی این دو سال و نیم همیشه از خودم پرسیدم (توی المانم گاهی میپرسیدم ولی اون موقع بچه بودم)
که با اینکه اینها این قدر بی دقت و خسته و گیجن و بی توجه، این مملکت چطوری میچرخه؟
دقت کنین، اینها ادمهای خوب و ساده ای هستن و من معاشرت باهاشون رو به اغلب ایرانیا ترجیح میدم. 
ولی ماها، توی همچین شرکت بزرگی کار میگیریم، سر پی ار نداشتن ریجکت میشیم
اولویت با سیتیزن هاست همیشه
زبان رو بلدن
همه چی رو بلدن
کوچکترین تلاشی در یادگیری نمیکنن
بعد من پدرم درمیاد
گروهشون اینجوری هست که طرف متن کپی شده‌ای که تهش اسم خودش رو نوشته، سند میکنه و بقیه میان "آفرین" و "به به" می‌کنند. بعد ایشون در جواب تک تک "به به" ها استیکر "برقرار باشید" سند میکنه و تک تک اون‌ها در جواب "برقرار باشید"ش استیکر "آرزوی صحت و سلامتی" می‌فرستن.. راستش متعجبم کردن! فقط این نیست، از "استاد" و "دکتر" گفتن به خودشون درحالی که نه مراتب استادی طی کردن و نه مدرک دکتری در دست دارن تقریبا درحال سرگیجه شدنم :)) 

+داور جلسه‌ی دفاعم با این که حقی
همان‌طور که در میدان رقابت ورزشی، قوا و نشاط شما جوانان از یک پیرمرد بیشتر است، در میدان رقابت و مسابقه به سمت معنویت هم توانتان بیشتر از یک پیرمرد است. یعنی همان‌طوری که اگر من و شما الآن مسابقه دو بدهیم، یقیناً شما جلوتر از من می‌افتید؛ اگر از نقطه واحدی به سمت عروج به‌مراتب معنوی هم حرکت کنیم، باز شما از من جلوتر می‌افتید. بنابراین قوّت و نشاط جوان، هم در زمینه مادّی و هم در زمینه معنوی، جوان است. این را قدر بدانید.
۱۳۸۲/۲/۲۲-رهبر انقلاب
 مراتب نماز آیةالله‌العظمی‌ مظاهری
نماز عواممرتبه اول نماز که معمولاً مربوط به انسان‌های عادی است، همان لقلقه زبان می‌باشد و اصطلاحاً به آن «نماز لسانی» گفته می‌شود. ‌کلمات آن درست ادا می‌شود و قیام، قعود، رکوع و سجود آن به درستی انجام می‌پذیرد. این نماز از انسان رفع تکلیف می‌کند و باعث می‌شود چنین انسانی «تارک‌الصلاة» به حساب نیاید؛ یعنی جزء کافران به شمار نرود و این نماز به اندازه وسعش هم می‌تواند نیروی کنترل‌کننده از گناهان ب
آموزش دیدن ساز سنتور یکی از لذت بخش ترین آموزش هاست، بسیار جالب است که برخلاف دیگر سازها که همگی در شروع یادگیری بسیار لذت بخش است و نواختنبا آن در ماه های اولیه یادگیری به مراتب راحت تر از سازهای دیگر است.
 به این گواه که هنرجویان تازه کار در جلسات بتدای آموزش هم می توانند آهنگ های کوتاه و زیبا بنوازند و این خود در شروع یادگیری ساز بسیار دلگرم کننده است و به همه افرادی که مشتاق فراگیری موسیقی به آموختن ساز سنتور در دسته سازهای موسیقی ایرانی
در جلسه مشاوره فوبیا به درمان فوبیا که یک اختلال شایع از بین انواع اختلالات اضطرابی است که فرد مبتلا به آن از ترس افراطی، غیرمنطقی و مداوم نسبت به یک موقعیت رنج می برد، پرداخته می شود.
موقعیت فوبیک می تواند ارتفاع، عنکبوت، انواع حیوانات (مثلا سگ، گربه، مار، عنکبوت،موش) آسانسور یا موارد دیگر باشد.
اجتناب یا فرار دائمی فرد از موقعیت فوبیک باعث اختلال در عملکرد روزانه ( کار، تحصیل یا روابط فرد) می شود که نیاز به درمان آن ضروری می باشد.
آن چه که ا
قبل از ورود به راهکار ها که امیدوارم مفید باشه لازمه گفته شه درسته پیشگیری بهتر از درمانه ولی بهترین راه حل حساس نشدن و دور کردن وسواس و آدمای منفی باف و مثبت فکر کردنه . مثبت اندیشی به مراتب بهتر از تغییر رفتاره.
بعضی از موارد زیر بسته به شرایط هر محیط کاری ممکنه مفید باشه:
. به قول معروف متعادل حرف زدن و تو مسائل غیر کاری رقابت نکردن
. استفاده از دستگاه های تصفیه هوا با قابلیت بو گیری عالیه ؛ با کسی مخالفت نکنیم عطر و ادکلن نزنه واسه تصفیه هوا
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید از اینکه در این تیم حمایت فردی مثل پروین را دارد، خوشحال است.
گابریل کالدرون، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار با علی پروین،
پیشکسوت این تیم، اظهار کرد: قبل از هر چیز باید مراتب احترام خودم را به
ایشان بابت سابقه ورزشی‌شان اعلام کنم. ایشان فرد بزرگی در فوتبال ایران
است و فردی بوده که مسئولیت بزرگی را در مدت‌های زیادی داشته‌اند. خیلی خوب
است که دوستانی مثل ایشان به من کمک می‌کنند. از این بابت خوشحا
گروه استان‌ها ـ معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هیچ‌گاه جبهه تدافعی در مقابل آمریکا نداریم و اسرائیل را به عنوان کشور نمی‌شناسیم، گفت: در مقابل آمریکا حرف از دفاع نمی‌زنیم بلکه خرخره آمریکا را می‌فشاریم تا خفه شود.

ادامه مطلب
"افراد مذهبی که روشن فکرانه به مطالعه مذهب نمیپردازند، خرافاتی می شوند."
آبراهام مزلو

آبراهام هرولد مزلو
تولد 1908
وفات 1970 در 62 سالگی
روانشناس انسان گرا آمریکایی
کتاب انگیزه و شخصیت در سال 1954 درباره نظریه سلسله مراتب نیازها از آثار اوست.
✅ما امروز میخوایم اموزش استخراج کردن بیت کوین یا همون جمع کردن بیت کوینو بهتون اموزش بدیم
اول از همه بیت کوین چی هست و ما چرا باید بیت کوین جمع کنیم؟
بیت کوین یک نوع ارز مثل بقیه ارز ها(تومان،ریال،دلار و ...) است که تنها فرقی که با بقیه ارز ها دارد این است که به صورت دیجیتال است و وجود خارجی ندارد ولی از نوع ارزش ارز بسیار بسیار بالاتر از تومان و دلار است .
یک عدد بیت کوین در حال حاضر برابر 9800 دلار (132 میلیون تومان) است .
یک عدد بیت کوین به مراتب عدد
دوستان و همراهان گرامی؛
فایل پی دی اف زیر متن پیاده شده ی شرح رساله نور وحدت جلسات اول تا پنجم می باشد. 
در سلسله جلسات مذکور حضرت علامه به روشنی به شرح و تفصیل مراتب عوالم وجود می پردازند. امید است دوستان حقیقت جو با دقت و حضور قلب به مطالعه این معارف نوری بپردازند.
شرح رساله نور وحدت خواجه حوراء مغربیحجم: 568 کیلوبایت
قانون پرداخت خسارت بیمه 

آیا میدانید: مؤسسه بیمه باید بعد از دریافت کلیه مدارک مربوط به خسارت حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز، مدارک را بررسی و نتیجه را اعلام نماید و در صورت احراز عدم استحقاق دریافت خسارت مراتب را همراه با ذکر دلایل به طور مکتوب به بیمه‌گذار یا زیان دیده اعلام نماید و در صورت قبول خسارت، مؤسسه بیمه موظف است حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز پس از قبول خسارت آن را پرداخت نماید. در مواردی که پرداخت خسارت پس از تکمیل مدارک مثبته از سوی بیمه‌گر،
پژوهشنامه علمی- پژوهشی عرفان سال اول- شماره اول، پاییز و زمستان 1388
نگاهی نو به حدی5ث شریف « من عرف نفسه فقد عرف ربه» متن کامل (PDF)
نگاهی به پیش فرض های انسان شناختی فقه و عرفان 
PDF

دوفصلنامه علمی، پژهشی پژوهشنامه عرفان سال دوم، شماره سوم، پاییز و زمستان1389
مقایسه آرای امام خمینی و آیت الله بهاری همدانی در باب مراقبه PDF
بررسی برخی از مبانی وحدت وجود PDF
علم و معرفت از دیدگاه ابن عربی PDF
شرح احوال خواجگی احمد کاسانی و گذری بر رساله در بیان ذکر PDF
ت
مدتی به این فکر می کردم به مناسبت شهادت صدیقه کبری سلام الله علیها مطلبی بنویسم. هم نکات زیادی به ذهنم می رسید و هم هیچ چیز برای گفتن نداشتم. احساسی دوگاه می دانی حرف برای گفتن بسیار است. اما چیزی نمی توانی بگویی. چنین وضعیتی عجیب نیست. هرچقدر چیزی از مراتب بالاتر عوالم وجود بهره برده باشد کاملتر است. بنابراین از دسترس درک بشر دورتر خواهد بود. همین است که صحبت کردن درباره حوراء الانسیه بسیار سخت است. شخصیتی که بعد از رسول خدا صلی الله علیه و آل

نیکوکار گرانقدر
احتراما باتحیت و آرزوی توفیق روزافزون برای شما؛ به استحضار می رساند درنظر است اولین جشنوارهم فرهنگی میلاد مهر ( چهل نفر کودکان ایتام ونیازمند) روز پنجشنبه مورخه ۹۸/۱۱/۱۷ از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ برگزارگردد
ازشما نیکوکاربزرگوار درخواست میگردد دراین تلاش خداپسندانه مشارکت فرمایید
برنامه های جشنواره
۱_تهیه هدیه۲_تهیه نهار۳_پذیرائی( میوه و شیرینی)۴_گروه سرود۵_گروه نمایشی ۶_خواننده۷_مجری۸_قاری۹_ تبلیغات۱۰_نمایش عروسکی
تقاضا من

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لینکدونی تلگرام